Oscar’ı Mutfakta İzlemenize Sebep Olacak 8 Oscar’lık Yemek

Pazartesi, Şubat 23, 2015

konbiniPazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece 87. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri a.k.a. Oscar’ı kuvvetle muhtemel izleyeceksiniz. O yüzden size Oscar’ı izlemeden önce mutfağa girmek için sebepler hazırladık. Bu sebepleri hazırlarken pusula olarak da En İyi Film kategorisini esas aldık.
Leonardo Di Caprio’nun bir sene daha ödül alamadığı ödüllere gitmeden önce bizim adaylarımıza bir bakın deriz.

American Sniper – Çikolatalı pancake

imdb
En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Bradley Cooper), En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu kategorilerinde aday bir film American Sniper. Fısıltı Oscar’ları film için pek de hayırlı şeyler söylemiyor. Daha açık ifadeyle beğenmeyeni çok. Eleştiriler daha çok filmin yüksek miktarda Amerikancılık, Amerikan propagandası ve patriotism içerdiği yönünde.

Birdman – Füme pastırmalı cheeseburger

konbini
En İyi Film, En İyi Yönetmen (Alejandro G. Inarritu), En İyi Erkek Oyuncu (Michael Keaton), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Edward Norton), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Emma Stone), En İyi Özgün Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu kategorilerinde aday bir film Birdman. Oyunculuk seviyesi olarak diğer bütün filmlerden bir kanat önde deniyor kendisine. Özgün senaryonun hakkını vermiyor desek, tiyatro başımıza yıkılır. Film, New York’un göz bebeği Broadway’de geçiyor.

Boyhood – M&M’s kurabiye

digitaljournal
En İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Kurgu dallarında aday bir film Boyhood. Sinemada emek her yerdedir ama bir çocuğun büyümesini makysajsız bir şekilde gösterebilmek için 12 yılda çekilmiş Boyhood. Gerçekten emek. ‘Otoritelerin’ film konusunda yoğunlaştığı tek bir benzetme var: Sıradanlığın cazibesi. Sıradan bir çocuk, sıradan bir hayat…

The Grand Budapest Hotel – Rainbow Cake

ebay.fr
En İyi Film, En İyi Yönetmen (Wes Anderson), En İyi Özgün Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Prodüksiyon Tasarımı, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Kurgu, En İyi Makyaj ve Saç ve En İyi Özgün Müzik dallarında aday gösterilen bir film The Grand BUDAPEST HOTEL. ‘Renklerin Yönetmeni’ Wes Anderson’ın yine yapmış yapacağını dedirttiği bir film aynı zamanda. Kullandığı kostüm ve tercih ettiği renklerle Macaristan kışını, İtalya baharı gibi göstermeyi başarıyor.

The Imitation Game – Alman pastası

ineteconomics
En İyi Film, En İyi Yönetmen (Bennett Miller), En İyi Erkek Oyuncu (Benedict Cumberbatch), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Keira Knightley), En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Prodüksiyon Tasarımı, En İyi Kurgu, En İyi Özgün Müzik kategorilerinde aday gösterilen bir film The Imitation Game. İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanların şifrelerini çözmeye çalışan İngilizlerin tarafından seyrediyoruz filmi. Sherlock Holmes’den bildiğimiz Benedict’e taraf olduğumuz için de mutlu oluyoruz. İzlerken aklımıza Akıl Oyunları ve Russell Crowe geliyor. İngilizler şifreleri çözdü mü bilemiyoruz ama (malum spoiler)…

Theory of Everything – Fish and Chips

filmz.ru
En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Eddie Redmayne), En İyi Kadın Oyuncu (Felicity Jones), En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Özgün Müzik kategorilerinde aday bir film Theory of Everything. Yaşayan en zeki insanlardan biri (belki de en zekisi?) Stephen Hawking’in hayatını anlatıyor şeklinde özetlesek aslında yeterli bilgiyi vermiş oluruz. Eğer bu yetmezse gizli silahımızı kullanırız: Stephen Hawking’i canlandıran Eddie Redmayne’nin En İyi Erkek Oyuncu’yu alacağı kulislerin son dedikodusu.

Whiplash – Izgara Sebzeli Marine Biftek

shadowEn İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (J.K. Simmons), En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Ses Miksajı dallarında ödül bekleyen bir film Whiplash. Beğendim diyeni, beğenmedim diyeninden çok. Glee tadında müzik dizi/filmlerden sonra daha derli toplu bir iş gibi durduğu kesin. En azından müzik içeren bir filmin içine böyle başarılı gerilim nasıl ‘yedirilir’ sorusuna ‘ancak bu kadar’ şeklinde yanıt vermeyi biliyor. Müziğin bir kısmı da caz…

Selma – Öneri Yok

blackbusinessnow
En İyi Film ve En İyi Özgün Şarkı dallarında aday bir film Selma. Martin Luther King’in hayatını, Washington’a yaptığı Özgürlük yürüyüşü’nü, siyahların eşitlik ve fakirlik mücadelesini izleyeceğiniz/izlediğiniz bir filmde yemek önermek olmazdı.
Teşekkürler.


Mutfakta Şef Sizsiniz :) Copyright © 2013
Powered by Blogger Published.. Blogger Templates