En Sevdiği Renk Turuncu Olanlara Hediye 11 Turuncu Tarif

Salı, Şubat 03, 2015

Bal Kabaklı Kek Tarifi


Mutfağa hakkıyla giren herkesin, tasarımla, sunumla, zerafetle yakın ilişkisi var, olmalı. Midede nasıl olsa karışıyor stratejisiyle ilerleyip bütün yemekleri bir tabakta akraba etmek, her öğün ekmek aşı yemek kadar estetik. Fazlası değil.
Yalnızca yemek yapmayın sevenlerin bildiği gibi her yemek bir sanat arayışı, kendini ifade etme biçimidir. Her gün fettucini Alfredo ya da muz kızartması yaparak bile kendinizi ifade edemezsiniz. Çeşit olmalı, sunum olmalı, renk olmalı. İlham vermeli.
Bu çaba içerisinde en sevdiği renk turuncu olanlara 13 tarif desteğiyle geldik. İster farklı sofralara renk olarak çağırın, isterseniz monokromatik sofralar (tek renk ve tonlarında kurulan sofra) kurun.

Çabuk kış bitmeden: Mandalinalı kek

mandalinali-kek-tarifi
Kışı anlamlı kılandır mandalina. Yalnızca televizyon karşısına kurulup kabuklarını soyduktan sonra dilim dilim ağza atmak değildir aynı zamanda. Onlarca güzel tarifi vardır…

En turuncu reçel: Mandalina reçeli

Bütün Mandalina Reçeli
İncir reçelini severiz (filmden önce de severdik), erik reçeline bayılırız, ayva reçeli için şiir yazmışlığımız vardır ama konu mandalina olunca…

Çikolatanın izniyle: Portakallı sufle

Portakallı Sufle Tarifi
Dedik ya bugün günlerden turuncu diye, o yüzden çikolatalı sufleyi tatile çıkardık bugün. Bir yanımız keder…

Her turuncu tatlı olacak değil ya: Portakal sulu, zeytinyağlı pırasa

Zeytinyağlı Pırasa Tarifi
Eğer turuncuyu çok seviyorsanız lakin pırasayı sevmiyorsanız, en etkili hipnoz yöntemiyle geliyoruz: Portakal suyu…

Eğer çevrenizde onu sevmeyen biri varsa görüşmeyi kesin: Portakallı kek

Portakallı Kek Tarifi
Karnabahar sevmezsin, anlarım. Profiterol sevmiyorsundur, fazla tatlı geliyordur, olur derim. Zorlayalım, cupcake sevmiyorsundur, geleneksel dokunuşlara sahipsin, imkansız değil derim…

Her şeyin başı sağlık, sonra krep: Portakallı krep

Crepe Suzette Tarifi
Birazdan buralarda olacak bal kabaklı pancake darılmasın ama sanırız bu savaşta krep ile aynı saflardayız. Hele bir de portakallı olunca…

Zencefili şifa havucu vefa: Zencefilli havuç çorbası

Zencefilli Havuç Çorbası Tarifi
Zencefille aranız nasıl dostlar bilmiyoruz ama naçizane tanışmanızı öneririz, kendilerinin bir ölüme bir de yer çekimine çaresi yok.

En kısa sürede masaya konan turuncu: Kuru üzümlü havuçlu salata

Kuru Üzümlü Salata Tarifi
Önünüze boş bir tuval koysanız, elinize turuncu bir pastel boya alsanız ve tek yapmanız gereken tuvali tamamen boyamak olsa, havuçlu salatadan daha güzel ve daha hızlı olamazsın.

Neden olmasın: Bal kabaklı makarna

Bal Kabaklı Makarna Tarifi
“Bal kabağının makarnada işi ne?” dediğinizi duyduk biraz ama duymamazlığa geliyoruz, cheddar ve parmesan peynirleriye birlikte denemediniz çünkü hiç.

Cevap hakkı doğdu: Bal kabaklı pancake

Bal Kabaklı Pancake Tarifi
Biraz önce krep ile aynı saflarda olduğumuzu duyan bal kabaklı pancake’e haliyle cevap hakkı doğdu. Üzgün değil ama hırslı biraz.

Bak bu da sihirden fazlası: Bal kabaklı yoğurtlu kek

Bal Kabaklı Kek Tarifi
Bal kabağının cadıların gözdesi olduğu yıllarda (ya da efsanelerde) bal kabaklı yoğurtlu kek yoktu belki ama olsaydı da bu kadar turuncuyu bulamazlardı.


Mutfakta Şef Sizsiniz :) Copyright © 2013
Powered by Blogger Published.. Blogger Templates