“Seni Seviyorum” Demenin En Nefis Hali 11 Tatlı Önerisi

Perşembe, Şubat 12, 2015

Lolipop Tarifi

En klişesinden bir saat, olmadı atkı, biraz tişört, eyvahlar olsun fotoğraf baskılı bardak, beterin beteri ‘en iyi sevgili ödülü oscar’ı almaktan sıkılan dostlar, sizin için çok güzel önerilerimiz var.
Bakış açısı “Sevgileler Günü dediğin yapmacık, insanlar satın alsın diye sonradan uydurulmuş bir gün” tarafında olanlar, siz de bakın. Çünkü aslında hiçbir şey satın almayacaksınız, kendi ellerinizle, kendi zevkinizle, sevdiceğinize “Seni Seviyorum” diyeceksiniz.

Tek başına mum, şarap ve müzik: Yaban mersinli, kakaolu cheesecake

yaban-mersinli-kakaolu-cheesecake-tarifi
Romantik bir akşamdan beklediğiniz mum, şarap ve ortama ayak uyduran müziklerse size daha iyi bir teklifimiz var. Yaban mersinli, kakolu cheesecake bu üçünü de karşılıyor.

Siz onu ‘Love’ okuyun: Çikolatalı lav kek (lava cake)

Lav Kek Tarifi
Siz çikolatalı sufle olun, sevdiğiniz çikolatalı ıslak kek… Hani ayrı ayrı güzelsiniz de birlikte müthiş olursunuz ya…

İçinde hediye fikri saklı: Çikolatalı waffle

Çikolatalı Waffle Tarifi
Nasıl yani? Şöyle ki waffle yapmak için waffle makinesine ihtiyacınız var. Bir yanınız 14 Şubat’ta ne hediye alsam diye şarkı söylüyor. Çikolatalı waffle ile içinizdeki sesi buluşturun.

Eğer büyük bir çizim yeteneğiniz yoksa sahne onun: Red velvet (kadife dokulu, kırmızı) pasta

Kırmızı Kadife Kek Tarifi
En iyi hediye, üzerinde emek harcanan hediyedir. Sanırız bu konuda hemfikiriz. Mesela sevdiğiniz insanın portresini çizemiyorsanız ya da beraber çekildiğiniz bir fotoğrafın anını kara kalem yansıtamıyorsanız…

Yapın ve evin köşelerine saklayın: Marmelatlı kurabiye

Marmelatlı Kurabiye Tarifi
Güzel bir oyun fikri. Marmelatlı kurabiyeleri yapıyorsunuz, her birini peçeteler sarıp evin belirli köşelerine saklıyorsunuz. Oyunun iki kuralı var: Birincisi, bütün kurabiyeler bulunmak zorunda. İkincisi, kurabiyeleri bulan sevgili, kurabiyeyi yapan sevgiliyi, bulduğu her kurabiyeye karşılık öpmek zorunda.

Hangimizin bir yanı çocuk değil ki: Ev yapımı lolipop

Lolipop Tarifi
Kabul edelim, hepimizin bir yanı çocuk. Aşk zaten başlı başına çocukluk. Bu kadar nostaljinin yanına küçük kalplerden oluşan lolipop, en az çocukluğun kendisi kadar güzel olur.

Sevgililer Günü’ne Fransa’da girdik dersin: Makaron

Makaron Tarifi
Tek başına makaron bunu başarabilir mi? İki Fransızca şarkıya bakar. Hem her seferinde dışarıdan yediğinizden mütevellit elinizin lezzetini aktaramadınız hiç.

15 Şubat sabahına: Çikolatalı krep pasta

Çikolatalı Krep Pasta Tarifi
14 Şubat günü muazzam bir geçireceğiniz varsayıyoruz, muhtemelen öyle olacak. Peki 15 Şubat günü sevgilinizden ayrılacak mısınız? Sahne kapanıp tiyatro son mu bulacak? Tabii ki hayır.

“Sanırım acıktım” dediği anda: Muzlu, çikolatalı tost

Ekmek Arası Lezzet: Muzlu, Çikolatalı Tost
Diyelim ki film izliyorsunuz, sevdiceğiniz sanırım biraz acıktım, sipariş mi versek tadında cümleler kurmaya başladı. “Ben bir lavaboya gidiyorum hayatım” diyin ve mutfağa koşun.

Matcha çayından kek yapın ki onun için her şeyi yapabileceğiniz bilsin: Matcha kek

Matcha Kek Tarifi
Eğer bir gün hastalıkta sağlıkta diyerek bir cümleye başlayıp, “Evet” diye bitirecek olursanız, onun için her şeyi yapabileceğinizi bilmeli.

Aşkın bonusu: Çikolata

Çikolata Tarifi
‘Çikolatalı bir şey’ değil direkt çikolata yapıyorsunuz. İster bitter, ister sütlü ve beyaz çikolatalı…


Mutfakta Şef Sizsiniz :) Copyright © 2013
Powered by Blogger Published.. Blogger Templates