Sevgililer Günü’nü Anlamsız Bulanlar İçin 13 Fantastik Hediye Önerisi

Salı, Şubat 10, 2015

lokum-com-yazi-manset-1


14 Şubat Sevgililer Günü’nü sevmeyen, mantıksız bulan, sentetik gören, “İşte bunlar hep kapitalizmin oyunu” diyenler olarak toplansak, önümüzdeki seçimlere girsek, kuvvetle muhtemel tek başına iktidar oluruz. Yapacağımız ilk icraat da 14 Şubat’ı takvim yapraklarından ebediyen silmek olur.
Az değiliz velhasıl.
Yıllardır, bu hazin günden kaçmak için elimizden geleni yaptık.
Artık kaçmıyoruz. Aşağıdaki hediyelerden birini ister şaka mahiyetinde, ister “Ben şimdi bunu alsam seneye benden hediye falan beklemez” stratejisiyle alıyoruz.
Konu kilit.

“Nicedir istiyordun hayatım, buyur”: Kuşburnu marmelatı

lokum.com
Sevdiceğinize bu sene 14 Şubat’ı evde kutlamak istediğinizi söyleyin. O gelmeden evi güllerle donatın. Romantik bir müzik açın, mumlar falan yaksın ortalığı. Sonra o gelince diz çökerek, (dur dur bu fazla oldu, yüzük sanarsa bitersiniz) diz çökmeden verin hediyenizi.

“İçinde diş buğdayı da var aşkım”: Çorbalık tahıl karışımı

lokum.com
“O ne be?” cevabı alırsanız, çorbalık tahıl karışımından uzuuun yıllar yapacağımız çorbaların, daha lezzetli olmasını sağlayacak buğday olduğunu ifade edebilirsiniz.

Evlilik teklif etmenin organik hali: Organik börülce

lokum.com
Organik börülcenin içinde sakladığı mesaj çok derin. Boy boy çocuklarımız olsun, ben işten geleyim, sen yemeği hazırlamış ol, ev kirasını denkleştirmeye çalışalım, ben akşamları içeyim sen beni bekle, çocuğuma bir flüt alamayayım gibi anlamları var.

“Hem ‘rişte’ Farsça’da iplik anlamına geliyormuş”: Isırganlı erişte

lokum.com
Adettendir, hediye alınca üzerine bir not bırakmak gerekir. Isırganlı eriştenin üzerine bırakabilecek onlarca aşk ve sevgi dolu var tabii ama bizim de sizin için bir önerimiz var…

“Hayır aşkım parfüm markası değil”: Köme

lokum.com
Eğer sevgiliniz hediye paketini açmadan “Sana köme aldım” diyerek sürprizin tadını kaçırırsanız, sevdiceğiniz kömeyi bir parfüm markası sanabilir. Hediye paketini açtığında sevinçten havalara uçacak tabii ama…

“Sana sanki 347 yıldır aşığım hayatım”: Sade gouda peyniri

lokum.com
Mümkünse sade gouda peynirini müthiş bir hediye paketi içinde uzatırken “Sanki sana 347 yıldır aşığım hayatım” diyin. “Niye 1000 yıl değil” derse. Tam hediye paketini açarken…

Gözlerin ah o gözlerin: Kilis karası

lokum.com
Arka fona bir gitar tınısı koyun (mümkünse bir arkadaş yan odadan gitar çalsın), sevdiceğinizin gözlerinin içine bakın ve patlatın şiiri…
“Gözlerin ah o gözlerin
Kilis karası gözlerin…

Hastalıkta sağlıkta Allah muhafaza helvasını yerken: Devai misk

lokum.com
Aşk bu kızılötesi sonuçta, 80 yaşına kadar sürme ihtimali var. Olur da bir gün beraber yaşlanırsınız (umarız) hayatın sizi nelerle karşılaştıracağı bilinmez.
Amaan ne diyoruz biz. Boşverin bunu.

“Sen benim çocuk yanımsın sevdiğim”: Karadut pekmezi

lokum.com
Hediye paketini uzatmadan, oturun beraber bir köşeye ve başlayın anlatmaya: “Sen benim çocuk yanımsın hayatım, karadutum, çatal karam, çingenemsin. Ufakken pekmez sevmezdim gerçi ama seni seviyorum”

Paketi sıkı sarın: Füme hamsi

lokum.com
Paketi sıkı sıkı sarın ki hediyenin sürprizi kaçmasın. Hayır, sevgiliniz hediyenin kokusunu alamaz. Fakat evin kedisi, bir küçük hınzırlık yapıp tarihin en romantik hediyesinin, başını (kinaye yok) yiyebilir.

Ona yeşil sürprizler yapın: Yeşil ceviz tatlısı

lokum.com
Çikolatalı sufle, lava kek ya da Nutellalı kek her biri yeşil ceviz tatlısının kavanozunun önünde diz çöker, tövbe ister.

“Aşkım niye öyle diyorsun kahvaltılığın mutlulukla bir ilgisi olmalı ama”: Kuru domates ezmesi

lokum.com
Hediyenizi uzattınız, sevdiceğiniz bir iştahla hediyesini açtı, baktınız yüzü gittikçe enginar çiçeğine benziyor, yavaştan siper alın, baktınız yüzü rock bar’da uyanmış Munir Nurettin Selçuk’a benziyor, yapıştırın…

Ters köşe bonusu: Çilek kaplamalı lokum

lokum.com
Yukarıda saydığımız tüm yiyecekleri gerçekten alın dostlar muazzam lezzetleri var ama 13 Şubat ya da 15 Şubat’ta alın.
14 Şubat’ta size eşlik edecek arkadaş burada: Sultan sarma beyaz çikolatalı çilek kaplamalı lokum
Not: “Lokumdan Sevgililer Günü hediyesi mi olur?” diyen varsa bu arkadaşın sıradan lokumdan ortalama 1000 yıl ileride bir tat olduğunu söyleyelim.


Mutfakta Şef Sizsiniz :) Copyright © 2013
Powered by Blogger Published.. Blogger Templates