En Yakın Zamanda Diyete Başlamak İsteyenler İçin 11 Leziz Diyet Yemeği

Salı, Şubat 17, 2015

Yumurtalı Domates Dolması


Baştan söyleyelim dostlar: Birazdan size toptan bir diyet menüsü vermeyeceğiz. O, bu konuda eğitim almış, uzman diyetisyenlerin işi.
Biz, yediklerine dikkat etmeye başlayan, (malum Mart geldi bile) gün içinde fazla yediğini düşünüp aldığı kaloriyi azaltmak isteyen ya da kendi diyetini kendi uygulamak isteyenlere (bir uzmana gitseniz daha iyi tabii) naçizane önerilerde bulunacağız.
İzninizle başlıyoruz o zaman.

En tatlı sabahlar az kaloriyle başlar: Kepekli poğaça

Kepekli Poğaça Tarifi
Kahvaltıyı krallar gibi yapmalı sözünü bir kenara koymakla başlayabilirsiniz. Evet, kallavi bir kahvaltı gün içinde insanı mutlu hissettirir ama…

Tek poğaçadan kahvatı olmaz: Yumurtalı domates dolması

Yumurtalı Domates Dolması
Haftanın 7 günü kahvaltıları kepekli poğaçanın sorumluluğuna bırakacak değildik elbette. Değil poğaça, dünya üzerindeki diğer bütün kahvaltılıklar tek başına alamazdı o sorumluluğu.

Salataya 30 TL vermeden de diyet yapılabilir: Tavuklu Sezar salata

Tavuklu Sezar Salata Tarifi
Dışarıda yemek yendiğinde fiyat performans açısından üç yemek kaşığı pahalı bir yiyecek salata. Bu hepimizin bildiği ve bilmemize rağmen bir salataya 30 TL verdiğimiz bir durum.

Bu aralar kinoa’sız diyet olmaz: Ton balıklı kinoa salatası

Ton Balıklı Kinoa Salatası Tarifi
İçerdiği protein, magnezyum, vitamin ve mineral oranlarıyla diyet dünyasının yükselen yıldızı kinoa. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar… Bu aralar hep ondan soruluyor.

İkisinin de tam zamanı: Zencefilli levrek

Zencefilli Levrek Tarifi
“Hangi mevsimde hangi balık yenir?” sorusunun cevapları arasında, levreğin Şubat’a çok yakıştığını biliyoruz. Zencefil zaten, soğuk kış aylarında bizi ayakta tutuyor. Durduk yere kahve yapan en yakın arkadaş tatlılığında.

Vejetaryen dostları şöyle alalım: Karışık sebzeli mantar dolması

Karışık Sebzeli Mantar Dolması Tarifi
Vejetaryen dostlar daha iyi bilir, Türk mutfağı vejetaryenler için bir cennet olsa da her zaman vejetaryen yemek bulmak kolay olmayabilir. Bu vesileyle şu mekanları huzurlarınıza sunarken…

Neyleyim atıştırmalıksız diyeti: Ev yapımı granola bar

Granola Bar Tarifi
Diyet mefhumunun en can alıcı noktası iki öğün arası acıkmaktır. Sık sık ama az yiyin önsözü de buradan gelir. O nedenle diyet yemekleri önerirken atıştırmalık vermesek olmazdı.

Kim demiş burgerle diyet olmaz diye: Havuçlu burger

Havuç Burger Tarifi
En etkili diyetler bile bize haftada bir lahmacunları, künefeleri yememize izin veriyor mu? Evet. Havuçlu burger lahmacun ve künefe kadar kalori sahibi mi?

Kabak tatlısı sevme diyeti: Fırında kabak tatlısı

Fırında Kabak Tatlısı Tarifi
İçinizden “Yok artık, kabak tatlısının diyetle ne işi var” diyeniniz varsa, biraz daha sabır istiyoruz dostlar. Sabır istiyoruz çünkü bu tarifte toz şeker yok….

Şaka yapmıyoruz: Tam tahıllı pancake

Tam Tahıllı Pancake Tarifi
Tamam, dünyanın en az kaloriye sahip yiyeceği değil. Sonuçta pancake’den bahsediyoruz. Ancak tam tahıllı olduğu için tahmin ettiğinizden çok daha masumlar.


Mutfakta Şef Sizsiniz :) Copyright © 2013
Powered by Blogger Published.. Blogger Templates